-
za 29 mrt14:30Theater De Krakeling, Amsterdam
-
zo 30 mrt14:30Theater De Krakeling, Amsterdam
-
vr 28 feb14:30Theater aan de Slinger, Houten
-
za 1 mrt14:00Met tolk Nederlandse GebarentaalTheater aan het Spui, Den Haag
-
zo 2 mrt15:00Podium Hoge Woerd, Utrecht
-
wo 5 mrt15:30Podium Mozaïek, Amsterdam
-
za 8 mrt15:00Kunstmin, Dordrecht
-
zo 9 mrt14:00Met workshopStadsschouwburg Utrecht, Utrecht
-
wo 12 mrt14:30Kinderen t/m 12 jaar: gratisDOK6 Theater, Panningen
-
za 15 mrt16:00Deventer Schouwburg, Deventer
-
zo 16 mrt14:30Schouwburg Hengelo, Hengelo
-
za 22 mrt14:30Uitverkocht - aanmelden voor wachtlijstMusis, Arnhem
-
zo 23 mrt15:00Kunstlinie, Almere
De Grootste Goochelshow is nu op tournee bij theater door heel Nederland.
Klap de speeldata uit en check waar je de voorstelling nog kunt zien!
Bijlmer Parktheater en De Toneelmakerij presenteren een wervelende goochelshow als metafoor voor de magie van het leven: grote vragen en doordachte denkkronkels passeren speels de revue in een luchtige circussfeer. Een muzikaal avontuur vol goochelacts.
Hooggeëerd publiek! Welkom bij de Grootste Goochelshow, een wervelend optreden met niemand minder dan de allerberoemdste goochelaars van de hele woonkamer: de broertjes Caspaar en Domingo! Als volleerde illusionisten toveren zij onzichtbare konijnen uit hun hoed, zagen een familielid naar keuze doormidden en laten imaginaire olifanten verdwijnen.
De broertjes Caspaar en Domingo zijn de beroemdste goochelaars van de hele woonkamer. Als volleerde illusionisten toveren zij onzichtbare konijnen uit hun hoed, zagen een familielid naar keuze doormidden en laten imaginaire olifanten verdwijnen. Maar als iets verdwijnt, waar blijft dat dan? En als het nooit meer terugkomt, mis je het dan? Als de oudste broer zijn jongere broer naar de plek tovert waar alle verdwenen dingen zijn, doen ze een bijzondere ontdekking. Naast de goochelstok, de bami-opscheplepel en de reservesleutel van de auto, is daar ook een broertje. Maar dat kan natuurlijk niet, want er is niet nog een broertje. Toch?
Bedenkers José Montoya en Serge Hogenbirk speelden allebei in prijswinnende jeugdvoorstellingen - José Montoya in Martin Luther King (2019) van Urban Myth, Serge Hogenbirk in Prinses van tuig en Richel (2013) van TG Siberia. José Montoya en Serge Hogenbirk zijn vrienden en maken samen met passie theater. Artistiek leider van De Toneelmakerij Paul Knieriem regisseert het tweetal in deze vrolijke voorstelling over onvoorziene gezinssituaties.
De Grootste Goochelshow biedt handvatten voor een gesprek over ‘afscheid nemen’ en andere grote levensvragen, tussen kinderen onderling en tussen de jonge bezoekers en de volwassenen die met hen mee zijn.
Wat vond het publiek? Check de publieksreacties bij de première in ons theater
Over Toneelmakerij
De Toneelmakerij is continu in beweging. Ze maken gedurfd, kwalitatief jeugdtheater voor alle leeftijdsgroepen, met liefde voor taal, interdisciplinair experiment en maatschappelijke betrokkenheid. Toneelmakerij speelt in de midden- en kleine zalen van de theaters.
Credits, cast & crew
tekst Mariëlle van Sauers / naar een idee van Serge Hogenbirk en José Montoya / regie Paul Knieriem / dramaturgie Jolanda Spoel / compositie en geluidsontwerp Marlon Penn / kostuumontwerp Maartje Prins / lichtontwerp Jasper Nijholt / met Serge Hogenbirk en José Montoya / goocheladvies Woedy Woet / productie Sanne Liebregts / educatie Lot Houtepen, Marion Visser / marketing Selman Aqiqi, Lonneke Laurant, Irit Yosef / publiciteitsbeeld Jan Hoek